Szybki kontakt

(33) 816 59 27
(33) 1 94 44 (24h)
502 50 72 25 (24h)
biuro@ascbb.com.pl

Geometria podwozia

Układ poszczególnych elementów jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu kierowniczego. Odpowiednio wyregulowana zbieżność kół gwarantuje bezpieczną i precyzyjną jazdę. Parametry, określające geometrię zawieszenia, sprawiają, że samochód znacznie łatwiej się prowadzi, ponieważ poszczególne podzespoły sprawniej reagują na ruchy kierownicą. Właściwe ustawienie zapewnia komfort zarówno w czasie jazdy po prostej drodze, jak i na zakrętach.

Regulacja zbieżności kół w warsztacie w Bielsku-Białej wpływa jednak nie tylko na jakość kierowania pojazdem, ale jest również kluczowym czynnikiem w kwestii zużywania paliwa ze względu na mniejsze opory. Sprawnie przeprowadzona korekta ustawienia wydłuża też żywotność poszczególnych podzespołów, m.in. opon. Fakt, że elementy przez dłuższy czas nie wymagają wymiany na nowe, bezpośrednio przekłada się na możliwość zaoszczędzenia funduszy. Warto pamiętać, że geometria ulega zmianie w czasie zwykłego użytkowania pojazdu, dlatego należy ją regularnie kontrolować w odpowiednio wyposażonym warsztacie.

Dysponumjemy sprzętrem najnowszej generacji dokonującym pomiarów w technologi 3D z wykorzystaniem głowic pasywnych.

Urządzenie firmy Hunter z serii HawkEye oprócz podstawowych parametrów geometrii takich jak: zbieżność, pochylenie koła, wyprzedzenie sworznia zwortnicy, mierzy wiele innych.

Sam pomiar i regulacja odbywają się błyskwicznie dzięki zastosownia kompensacji metodą Push & Pull i są niezwykle dokładne. W samochodach z wykrzywioną sztywną (nieregulowalną) tylną belką uzyskujemy prosty tor jazdy wykorzystując procedurę WinToe, która koryguje zbieżność przedniej osi uwzględniając odchyłki poza tolerancję tylnej belki.

Jesteśmy w stanie także skorygować kąty i zbieżność nieregulowalnej tylnej belki za pomocą specjalnych podkładek regulacyjnych. Posiadamy bazę danych regulacyjnych do wszystkich pojadów osobowych i ciężarowych od 1980 aż do teraz.

Jesteśmy w stanie obsłużyć każdy pojazd do 5 ton masy własnej i 5 metrów rozstawu osi.

Auto System Complex - ul. Księżycowa 4 43-344 Bielsko-Biała - (033) 1 94 44 (24h) 502 50 72 25 (24h) - biuro@ascbb.com.pl

Firmy.net Copyright © 2006 - 2021 www.ascbb.com.pl hosting, realizacja: Centercomp